Sopranistka Markéta Fassati

10 otázek a odpovědí

Markéta Fassati je česká sopranistka a multižánrová zpěvačka se kterou spolupracujeme na několika projektech již druhým rokem. Především se pravidelně účastníme uměleckého projektu Fassati Art Festival, který představuje ucelený kulturní zážitek a naše vozy BMW jsou přirozenou a elegantní součástí festivalu.

 

Tato synergie nakonec vedla i k tomu, že Markéta je dnes také naším zákazníkem a my jsme se rozhodli Vám více přiblížit i pozadí naší spolupráce formou osobních otázek a odpovědí.

 

Markéto, jak jsme již zmínili, spolupracujeme společně již druhým rokem. Vybavíte si, proč spolupráce vznikla?

Svět motoru mi byl vždy blízký, jelikož v autě trávím mnoho času. Ať už na cestě za koncertními vystoupeními nebo na výlety. Jednu dobu jsem jezdila i na motorkách, ale jednostopá mašina šla do pozadí s narozením dcery. S ambasadorstvím jsem měla letitou zkušenost z dob minulých, a tak vím, že je to velká zodpovědnost. Automobilka BMW na mne vždy dělala dojem značky, ve které se snoubí preciznost zpracování, kvalitní materiály, inovace, design, pohodlí a radost z jízdy. A v kombinaci s profesionalitou Stratos Auto to byla jasná volba!

 

Co máte na společnosti Stratos Auto nejraději?

Těší mne, že je to rodinná firma, kde nejste jako zákazník anonymní. Že můžete pozdravit majitele pana Strakoše, který svým vlídným, ale přísným okem dohlíží na profesionalitu služeb a zároveň potkáte milý personál na showroomu.

 

Co u vozu oceníte nejvíce? Nebo na čem si nejvíce zakládáte?

Vždy pro mne byla priorita bezpečnost, výkon, ozvučení, vůně a výbava. A až poté barva karoserie. Nicméně i tak to musí být láska na první svezení. A to se u mne stalo a drží mne to i nadále. Pohled na auto musí těšit a budit emoce. Není to u mě jen dopravní prostředek, ale součást mého dne. V autě poslouchám hudbu, vymýšlím projekty. Je to takový domov na čtyřech kolech.

 

Jaká nejzábavnější situace Vás s vozem BMW napadne jako první?

Jezdím vozem X5 a první výlet na hory jsem hloupě zapadla a nechala si v jedné zledovatělé prudké zatáčce auto vytáhnout traktorem. Upřímně jsem se styděla, protože to nebyla vina auta, ale moje. Nicméně za pár dnů jsem z podobné situace zase pomáhala já jednomu osobnímu vozu, tak jsem schopnosti čtyřkolky ocenila a zasmála jsem se sama sobě.

 

Za co nejčastěji dostáváte pokuty?

Upřímně musím přiznat, že za parkování. Kupodivu ne za rychlost, ačkoliv to by se nabízelo vzhledem k typu vozu a obsahu motoru. Ale věřím, že řídím zodpovědně už i s ohledem na to, že můj vůz nese mé jméno na kapotě. :-)

  

Co nejčastěji posloucháte za muziku v autě?

Hudbu poslouchám přes iTunes nebo Deezer. Tedy škála je široká. Mám ráda různě tematické playlisty. Záleží na počasí - podzim evokuje jazz, léto zase rychlejší rytmy. Někdy je chuť na klasickou hudbu - miluji klavírní koncerty. Ale také se v autě učím nové písně, takže si v něm i zpívám. Co ale opravdu neposlouchám je rádio. Auto mám jako oázu klidu a neklidných zpráv je všude kolem nás až moc. 

 

Co Vám ve voze nesmí rozhodně chybět?

Toho je hodně. Je to jako s dámskou kabelkou - od všeho něco :-) Pití, něco sladkého, vůně, rtěnka, ale i vlhčené ubrousky nebo americká lepicí páska. Prostě KPZtka :-)

 

Jaké bylo Vaše první auto vůbec?

Úplně první bylo Volvo v70. Na 18cti letou holku docela velké auto, ale já v té době jezdila napříč Evropou na koncerty a ročně jsem tak 60 tis km najela. Takže bezpečnost a prostor byla priorita.

 

Co Vás poslední dobou nejvíce naplňuje / těší?

Určitě rodina. Máme roční dcerku Marinku a je s ní velká zábava. Však také její první návštěva ještě během šestinedělí byla ve vašem showroomu na Proseku! A od té doby je motoristka po mamince.

 

Jak se líbí Váš vůz BMW vaší dceři?

Věřím, že jste získali další skalní fanynku! V autě má své vychytávky a skrýše a jízdu bere jako hru. Hlavně ví, že ji tam pustím hudbu, u které vždy usne. Nebo pohádky, pokud je cesta delší. A hlavně už i odrážedlo na zahradu má BMW Stratos Auto!

 

Markéto, děkujeme za Vaše autentické odpovědi a přejeme Vám i čtenářům hezký den a pevné zdraví!

 

Tým BMW Stratos Auto.