BMW Concept i4.

Udávejte tempo stylově.

BMW Group začíná psát novou kapitolu své historie odhalením čistě elektrického Gran Coupé. Po zrušeném autosalonu, který se měl konat v Ženevě, představili zastupitelé BMW tento koncept, alespoň pomocí živého vysílání přes internet. Moc dobře věděli, že fanoušci BMW si toto představení rozhodně nenechají ujít. 

 

„BMW Concept i4 přináší čistě elektrický pohon do DNA značky BMW,“ řekl Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group Design. „Jeho design je dynamický, čistý a elegantní. Jednoduše řečeno: je to dokonalé BMW, jen tak mimochodem s nulovými emisemi.“ Mezi hlavní trumfy pohonného ústrojí patří dojezd na vzdálenost 600 kilometrů, výkon až 530 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h za zhruba 4 sekundy, a maximální rychlost přes 200 km/h. Jízdní kvality konceptu BMW Concept i4 však nelze vyjádřit pouhými čísly. Neslyšný přísun síly utváří zcela nové vnímání dynamiky.

 

Exteriér – elektrizující estetika. 
Moderní a elegantní exteriér souzní s dynamickým zážitkem z jízdy. Dokonale vyvážené proporce Gran Coupé vytvářejí autentický, moderní a sebevědomý vzhled. Dlouhý rozvor, svažující se linie střechy a krátké převisy tvoří klasický profil, oplývající elegancí a dynamikou.

 

Předek vozu – nepřehlédnutelná tvář nové doby.
Přední část BMW Concept i4 obsahuje přepracované ikonické designové prvky BMW a propůjčuje přicházející elektrické éře vizuálně osobitou tvář. Výrazná, uzavřená přední maska poskytuje hmatatelné spojení mezi minulostí a budoucností BMW. 

 

První kroky pod novou identitou značky BMW.
V rámci uvedení elektrického konceptu BMW poprvé představuje inovovaný vzhled značky. Nové komunikační logo je základem pro znak automobilky, umístěný na voze. Jeho dvourozměrné, průhledné provedení zajišťuje bezproblémovou aplikaci a také dále zvýrazňuje speciální barevný odstín Frozen Light Copper. Tento koncept nemá za úkol pouze hledět do budoucna z pohledu estetiky, techniky a inovací, ale také zkoumat potenciál designu v rámci naší ochranné známky BMW.

 

Zvuk BMW Concept i4.
Koncept BMW i4 se vyznačuje nejen jedinečným designem, ale také vlastním unikátním a vizionářským zvukovým podpisem. Byl složen pod značkou BMW IconicSounds Electric světově proslulým skladatelem Hansem Zimmerem společně s Renzem Vitalem z BMW. Cílem BMW IconicSounds Electric je dodat elektrickým vozům BMW další dávku emocí a ozvučit jejich provoz pomocí jednotlivých zvukových světů. Zvuk BMW Concept i4 je toho dokonalým příkladem – kombinuje minulost a budoucnost BMW. Je rozmanitý, překvapující a poskytuje pocit lehkosti a transparentnosti. Zvukové světy konceptu BMW i4 sahají od běžných provozních zvuků v režimu Core po intenzivnější a výraznější zvuky v režimu Sport. Obsaženy jsou také zvuky otevírání dveří nebo startování.

 

Pokud bude mít budoucnost takovéto křivky, tak my se na ni rozhodně těšíme! 

 

Pro více informací nebo při zájmu o testovací jízdu jakéhokoliv z našich modelů neváhejte kontaktovat naše prodejce: 

 

Showroom BMW Hradec Králové:

 

Daniel Král

Prodejce vozů

+420 702 018 686

David Stehlík 

Prodejce vozů

+420 725 948 685

Ondřej Houdek 
Prodejce vozů

+420 601 365 494 


Showroom BMW Praha:

 

Leoš Lejček

Prodejce vozů

+420 722 909 782 

Martin Korvas

Prodejce vozů

+420 724 142 228

Vít Mikluš

Prodejce vozů

+420 601 570 420

 

Showroom BMW Pardubice:

 

Jakub Zídek
Prodejce vozů

+420 601 326 857

Michal Ilič

Prodejce vozů

+420 702 021 481