Nové BMW řady 4, 5 a 6 GT je na světě.

Ještě výraznější a více sportovnější.

V posledních týdnech proběhla celosvětová online premiéra nového BMW 4 Coupé, řady 5 a nového BMW řady 6 Gran Turismo

 

Nové modely z řady 5 a 6 budou dostupné od července 2020 a konfigurace by měla být spuštěna v následujících dnech. Co se týče nového BMW 4 Coupé, tak to bude dostupné od října toho roku. 

 

BMW 4 COUPÉ. Stylový individualista se sportovním charakterem.

 

 

BMW řady 4 Coupé dorazilo a je ještě osobitější a sportovnější než kdy jindy. Celková koncepce stojící za tímto dvoudveřovým automobilem, od jeho rozměrů a unikátních konstrukčních prvků po specifické naladění jeho podvozku, vykazuje nekompromisní odhodlání pro mimořádně podmanivé zážitky z jízdy.

 

Čistě navržené plochy, vysoce kvalitní materiály a na řidiče zaměřené rozvržení interiéru vytvářejí prémiovou atmosféru a jednoznačně ukazují dynamické pojetí vnitřního prostoru nového BMW řady 4 Coupé. Standardem jsou sportovní sedadla a nově navržený sportovní kožený volant. Vysoko umístněná středová konzola společně se sladěným designem přístrojové desky a obložením dveří vytváří vpředu útulnou atmosféru. Pohodlí při cestách na dlouhé vzdálenosti dále zlepšuje standardně dodávané akusticky izolační čelní sklo.

 

Motory: vylepšená technologie BMW TwinPower Turbo a mild hybridní technologie pro větší dynamiku a efektivitu. Nové BMW M440i xDrive Coupé je stejně jako vznětové modely vybaveno mild hybridní technologií. Použitím výkonného 48V startér-generátoru a druhé baterie umožňuje generovat a ukládat mnohem více původně kinetické energie.

 

Vůbec poprvé jsou všechny modelové varianty BMW řady 4 Coupé standardně vybaveny osmistupňovou převodovkou Steptronic. Nejnovější verze automatické převodovky přenáší hnací sílu motoru s optimalizovanou charakteristikou řazení a ještě větší účinností. Osmistupňová převodovka Steptronic Sport, která je standardně výbavou modelů BMW M a jako volitelná výbava je k dispozici pro všechny ostatní modelové varianty, přináší ještě ostřejší dynamiku řazení a je dodávána společně s řadicími páčkami na volantu. Má také novou funkci Sprint, která upravuje charakteristiku motoru a řazení tak, aby maximalizovala dynamiku akcelerace ze středních otáček a při předjíždění.

 

Nabízené modely:

BMW 420i Coupé • BMW 430i Coupé • BMW M440i xDrive Coupé • BMW 420d Coupé • BMW 420d xDrive Coupé

 

 

 

OFICIÁLNÍ PŘEDSTAVENÍ modelů BMW 5 a 6 ze dne 27. 5. 2020: 

 

 

 

BMW ŘADY 5 SEDAN A TOURING.

 

Design exteriéru BMW řady 5 se vyznačuje sportovním půvabem a čistými plochami. Precizní úpravy ještě jasněji vyzdvihují eleganci a ohromující sportovní styl obou karosářských provedení. Mezi nejvýraznější rysy přepracované přední části patří nápadná BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek s upraveným tvarem a přední světlomety s novou grafikou. Nová grafika zadních světel ve tvaru písmene L propůjčuje BMW řady 5 vlastní jasnou identitu. 

 

Prémiovou atmosféru vnášejí do interiéru nového BMW řady 5 vysoce kvalitní materiály a precizní zpracování. Součástí operačního systému iDrive je volně stojící kontrolní displej, který má nyní standardně úhlopříčku 10,25 palce. Je-li součástí výbavy BMW Live Cockpit Professional, uhlopříčka displeje měří 12,3 palce. Dalšími dvěma faktory tradičních jízdních kvalit BMW řady 5 na dlouhých cestách je velkorysý prostor na všech pěti sedadlech a skvěle vyřešená akustika. Kromě elektricky nastavitelných elektrických standardních sedadel a volitelných sportovních a komfortních sedadel si mohou zákazníci, kteří na seznamu výbavy zaškrtli M sportovní paket, zvolit nová M multifunkční sedadla (dříve pouze pro M5) s integrovanými opěrkami hlavy a zlepšenou oporou boků a ramen.

 

Objem zavazadlového prostoru BMW řady 5 Sedan zůstává – 530 litrů (plug-in hybridní modely 410 litrů) – zatímco BMW řady 5 Touring umožňuje majitelům zážehových a vznětových modelů zvětšit zavazadlový prostor z 560 na 1700 litrů.

 

BMW řady 5 M Sport Edition. Dynamický vzhled s osobitým stylem.

 

Sportovní radosti z jízdy přímo přizpůsobené exkluzivní designové prvky a výbava propůjčují této speciální edici osobitý charakter. Provedení M Sport Edition je k dispozici ve spojení se všemi čtyřmi- a šestiválcovými motory nového BMW řady 5. Tato speciální edice vznikne v omezeném počtu 1000 kusů a bude nabízena po celém světě.

 

V případě modelů BMW 530e Sedan a BMW 530e xDrive Sedan je zdokonalený zážehový čtyřválec s výkonem 135 kW/184 k spojen s elektrickou pohonnou jednotkou, produkující maximální výkon 80 kW/109 k, zabudovanou do osmistupňové převodovky Steptronic. Pro ještě větší porci sportovního stylu při obzvláště razantní akceleraci lze společný výkon obou pohonných jednotek zvýšit o dalších 30 kW/40 k na maximálních 215 kW/292 k, a to po dobu až 10 sekund. Funkce XtraBoost, která je součástí standardní výbavy, je k dispozici v situacích, kdy je zvolen jízdní režim SPORT, volič převodovky je posunut do polohy M/S a dojde k plnému sešlápnutí plynového pedálu, tzv. kickdownu. Plug-in hybridní pohonná jednotka dokáže nabídnout maximální kombinovaný točivý moment 420 Nm.

 

Modelovou nabídku nového BMW řady 5 na podzim roku 2020 doplní dvojice provedení Touring, nabízející „hybridní“ kombinaci sportovnosti a hospodárnosti. BMW 530e Touring a BMW 530e xDrive Touring poprvé spojí všestrannou funkčnost a působivou charakteristiku cestovního komfortu s vyspělou hybridní technologií pohonu a schopností jízdy s nulovými BMW Informace pro média Květen 2020 Strana 11 lokálními emisemi. 

 

Nabízené modely:

BMW 530e Sedan/BMW 530e Touring • BMW 530e xDrive Sedan/BMW 530e xDrive Touring • BMW 545e xDrive Sedan (od 11/2020) • BMW 520i Sedan/BMW 520i Touring • BMW 530i Sedan/BMW 530i Touring • BMW 530i xDrive Sedan/BMW 530i xDrive Touring • BMW 540i Sedan • BMW 540i xDrive Sedan/BMW 540i xDrive Touring • BMW M550i xDrive Sedan • BMW 520d Sedan/BMW 520d Touring • BMW 520d xDrive Sedan/BMW 520 xDrive Touring • BMW 530d Sedan/BMW 530d Touring • BMW 530d xDrive Sedan/BMW 530d xDrive Touring • BMW 540d xDrive Sedan/BMW 540d xDrive Touring 

 

NOVÉ BMW ŘADY 6 GRAN TURISMO.

 

Pečlivě navržené úpravy designu karoserie a zdokonalení různých detailů interiéru dále profilují unikátní koncepci tohoto vozu. Nové BMW řady 6 Gran Turismo ještě více než kdy předtím podněcuje představivost spojením nepřehlédnutelné sportovnosti obalené vrstvou prémiovosti prostorného a luxusního interiéru. 

 

Specifickým rysem interiéru nového BMW řady 6 Gran Turismo je propojení různých vlastností. Na jednu stranu je přítomna typická sportovnost, ovšem současně jsou sedadla umístěna výše, než bývá obvyklé, což zvyšuje komfort nejen na cestách na dlouhé vzdálenosti.  Vysoko elektricky otevíratelné zadní víko odkryje zavazadlový prostor s objemem 600 litrů.

 

Nové BMW řady 6 Gran Turismo posunuje sportovnost a současně hospodárnost na zcela novou úroveň i zásluhou nových motorů. Konzistentní elektrifikace je v případě nového BMW řady 6 Gran Turismo jasně patrná z mild hybridní technologie využívající 48V startér-generátor, která je standardní součástí všech nabízených motorů. Hospodárnost nových motorů zlepšuje schopnost rekuperace kinetické energie, přičemž radost z jízdy zintenzivňuje dodatečný výkon 8 kW/11 k, kterými startér-generátor může pomoci spalovacímu motoru. 

 

BMW řady 6 Gran Turismo je známé rozsáhlou nabídkou inteligentních a propojených asistenčních systémů. V novém provedení jim přibylo několik nových funkcí, které opět o kousek přiblíží budoucí automatizovanou jízdu. Spolu s novými funkcemi souvisí nové uspořádání ovládacích tlačítek na volantu pro jejich snadnější používání. Standardní výbavou nového BMW řady 6 Gran Turismo je kromě jiného systém udržování rychlosti s brzdnou funkcí a asistent hlídající pozornost řidiče.

 

Nabízené modely:

BMW 630i Gran Turismo • BMW 640i Gran Turismo • BMW 640i xDrive Gran Turismo • BMW 620d Gran Turismo • BMW 630d Gran Turismo • BMW 630d xDrive Gran Turismo • BMW 640d xDrive Gran Turismo

 

Pro více informací kontaktujte naše prodejce.

 

Showroom BMW Hradec Králové:

 

Daniel Král

Prodejce vozů

+420 702 018 686

Ondřej Houdek

Prodejce vozů 
+420 601 365 494         

 

Showroom BMW Pardubice:

 

Jakub Zídek

Prodejce vozů

+420 601 326 857

Michal Ilič

Prodejce vozů

+420 702 021 481

 

Showroom BMW Praha: 

 

Eliška Maršálková 
Prodejce vozů

+420 602 713 973 

Jiří Hartman
Prodejce ojetých vozů

+420 725 914 678